Facebook ikonka prawy margines

Bal w Vimmerby

środa, 06 czerwca 2007
Bal w Vimmerby

Było głośne czytanie, dużo zabawy i prezenty

 

Od niedzieli (04.06.07r.) trwał VI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Jedną z największych atrakcji  tegorocznej jasielskiej edycji był „BAL W VIMMERBY”. Imprezę w Parku Miejskim w Jaśle 6 czerwca 2007 roku zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, przy pomocy środków finansowych Urzędu Miasta w Jaśle. Nazwa balu nawiązuje do miejsca urodzin Astrid Lindgren, która w tym roku obchodziłaby setną rocznicę urodzin.

W trakcie festynu, fragment książki Astrid Lindgren „Emil ze Smalandii”, czytali dla dzieci przedstawiciele władz lokalnych i sponsorzy: Maria Kurowska (Burmistrz Miasta Jasła), Roman Kościow (LOTOS), Marcin Wanat (Dyrektor Oddziału Banku PEKAO S.A. w Jaśle), Anna Miśkowicz (KSG Sp. z o.o. w Tarnowie – Gazownia Jasielska), Wiesław Hap (harcmistrz, radny Rady Miasta Jasła), Janusz Szewczyk (JDK). Na przedszkolaków oraz przybyłe na imprezę dzieci wraz rodzicami i dziadkami czekało wiele niespodzianek, maluchy zobaczyły m.in. pokaz magii w wykonaniu iluzjonisty Wiesława Jaśkowskiego oraz popisy grup tanecznych z MDK w Jaśle. W trakcie imprezy przedszkolaki wzięły udział w licznych konkursach literackich i plastycznych (MBP w Jaśle), zabawach ruchowych ( MDK w Jaśle ) oraz grach sprawnościowych ( 139 Drużyna Harcerska „Lisy” z  Gimnazjum nr 2

w Jaśle). Przeprowadzony został również konkurs na najładniejszy kostium przedstawiający  bajkową postać.

Każdy uczestnik balu otrzymał książeczkę od sponsorów imprezy –  firmy LOTOS; KSG Sp. z o.o. w Tarnowie – Oddział Zakład Gazowniczy w Jaśle i Banku PEKAO SA oraz słodycze od firmy ASTRA i Zakładu Piekarnictwa i Cukiernictwa J. Wątroby.

 

Marta Kuchta