Biblioteka: akcja - pakowanie. Część 1.

niedziela, 01 - poniedziałek, 09 lutego 2015
Biblioteka: akcja - pakowanie. Część 1.

Ile kartonów potrzeba, żeby zmieścić 80 tysięcy książek? Jaki system oznaczeń przyjąć, żeby spakowany księgozbiór jak najszybciej wrócił do udostępniania? Gdzie pomieścić materiały do zajęć, dokumenty i pomoce, aby jak najszybciej uruchomić na powrót ofertę biblioteki?

Z tymi i wieloma innymi pytaniami mierzą się pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle. Za nami drugi tydzień pakowania Biblioteki Głównej w związku z remontem Jasielskiego Domu Kultury. W ostatnim tygodniu stycznia, aby jak najdłużej umożliwić naszym czytelnikom korzystanie ze zbiorów, pakowaliśmy głównie magazyn i Dział Gromadzenia i Opracowania Zbiorów, ale pudła i kartony musiały zająć większość przestrzeni całej Biblioteki. Jesteśmy tym bardziej wdzięczni za wyrozumiałość naszym użytkownikom, którzy w tym czasie robili ostatnie książkowe zapasy i korzystali z lekcji bibliotecznych, a także młodzieży, która nie zważając na lokalowe utrudnienia szykowała się do międzynarodowego projektu "FREEDOM 3D".

Za nami pierwszy tydzień zamknięcia Biblioteki Głównej. W magazynie zostały już tylko regały, które właśnie rozmontowują wspierający  nas pracownicy interwencyjni. Sukcesywnie pakujemy zbiory Czytelni Głównej, Wypożyczalni dla Dorosłych i Oddziału dla Dzieci. Nawet nie liczymy, ile setek  kilogramów przenieśliśmy i ile kilometrów taśmy klejącej zużyliśmy, by zabezpieczyć pakowane rzeczy, a przed nami wciąż ogrom pracy. Wszystkim czytelnikom i sympatykom Biblioteki dziękujemy za wsparcie, kolejne relacje z bibliotecznej akcji ewakuacji już wkrótce.