Biblioteka na to czeka! Nowe publikacje w ofercie Biblioteki

,
Biblioteka na to czeka! Nowe publikacje w ofercie Biblioteki

Zbiory jasielskiej biblioteki wzbogaciły się o 24 egzemplarze publikacji historycznych. Wszystko dzięki udziałowi w projekcie „Biblioteka na to czeka” realizowanym przez Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej wspólnie ze Stowarzyszeniem Bibliotekarzy Polskich oraz bibliotekami wojewódzkimi.

Celem projektu jest wzbogacenie księgozbiorów bibliotek w literaturę poświęconą najnowszym dziejom Polski. Wśród publikacji dostępnych w Bibliotece znajdują się m.in.: pamiętniki i  wspomnienia z czasów II wojny światowej,  relacje przedstawiające holokaust  narodu żydowskiego, działania ruchu oporu  czy życie codzienne w czasach PRL. Szczególnie cenne dla nas są pozycje, które przedstawiają historię naszego regionu - „Kryptonim „Ośmiornica”. Służba Bezpieczeństwa wobec rzeszowskiego Oddziału Solidarności Walczącej 1982-1990”, „Represje aparatu komunistycznego wobec PSL na Rzeszowszczyźnie w latach 1945-1949”; „Wybory '89 w Polsce południowo-wschodniej w dokumentach SB”.

Wszystkich zainteresowanych najnowszą historią zapraszamy do Biblioteki – książki są dostępne w Wypożyczalni dla Dorosłych i Czytelni Głównej.