Cykle: Akademia Wyobraźni – Rozwinąć skrzydła

czwartek, 12 października 2017
Cykle: Akademia Wyobraźni – Rozwinąć skrzydła

Akademia Wyobraźni to cykl cotygodniowych ogólnorozwojowych zajęć dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Prowadzone są w formie zabawy i zawierają elementy literatury, sztuki oraz plastyki.

W czasie dotychczasowych spotkań w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle dzieci poznawały siebie wzajemnie i kształtowały umiejętność wspólnej zabawy z rówieśnikami poprzez gry i zabawy integracyjne. Przekonały się, że książki można czytać samemu i w grupie, na ich bazie tworzyć własne historie oraz szukać odpowiedzi na wiele pytań, a na dobranoc uruchomić wyobraźnię i tworzyć „teatr cieni”. Pomogły im w tym oglądane książki: przestrzenne, dźwiękowe, aktywizujące. Wspólnie z Agatką i jej przyjaciółmi dzieci wyruszyły na poszukiwanie jesieni. Kto pierwszy wpadł na jej trop? Do czego przydał się garnek?

Na kolejnych zajęciach będziemy uczyć się współpracy tworząc prace w grupach, zaprosimy Panią Jesień do fryzjera, zgłębimy tajemnice dinozaurów i wyruszymy w podróż międzyplanetarną odlotową rakietą.

Zapraszamy dzieci w wieku 5–11 lat do udziału w zajęciach  z cyku Akademia Wyobraźni w Filii nr 2 (ul. Kopernika 8, 13 446 90 01, filia2@mbp.jaslo.pl) we wtorki o godz. 14.30.