Cykle: Baśniowo, aktywnie i wesoło – ferie w Filii nr 3

poniedziałek, 27 stycznia 2020
Cykle: Baśniowo, aktywnie i wesoło – ferie w Filii nr 3

Jak to z tym ślubem było? O czym marzyła Roszpunka? Czy szczupak spełnia wszystkie życzenia i jaki jest najcenniejszy dar ptaka kiwi? Takie pytania zadawali uczestnicy feryjnych zajęć „W Baśniogrodzie” w  Filii nr 3 Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle, słuchając nieznanych baśni z różnych stron świata.

W towarzystwie starego pasterza Lamu odwiedziliśmy daleką północ i zbudowaliśmy igloo dla małego Eskimosa. Na podstawie baśni „Pani Zima” wykonaliśmy zimowe pejzaże. Korzystając z „Książki z dziurą” H. Tulleta wyczarowaliśmy ulubioną bajkową postać. Zaprzyjaźniliśmy się z Roszpunką, która powstała z drewnianych łyżek, smoczą królewną i córką słońca. Rozwiązywaliśmy bajkowe krzyżówki, rebusy, układaliśmy puzzle. Powstały kolorowe maski smoków i żółte słoneczka, z zielonych balonów żabki, z płyt CD kolorowe rybki, a z koralików stworzyliśmy piękne ozdoby dla dziewczynek i chłopców.
Dowiedzieliśmy się o tym, jaki jest najcenniejszy dar ptaka kiwi i dlaczego warto czytać baśnie. Słuchaliśmy audiobooka „Baśnie z czterech stron świata”. Rozmawialiśmy o wartości przyjaźni.
Przez całe ferie dużo czytaliśmy, poszukiwaliśmy, odkrywaliśmy i rozwijaliśmy swoje zdolności oraz świetnie się bawiliśmy. Ferie „W Baśniogrodzie”  upłynęły w miłej i twórczej atmosferze.

Spotkania odbywały się w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”  prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.