Facebook
A A A

Cykle: Korowód Zielonych - Kalejdoskop wiedzy i zabawy w Filii nr 3

czwartek, 05 listopada 2015

Co to jest ekologia? Czy oszczędzanie energii  kończy się na zakupie oszczędnego urządzenia? Po co są etykiety ekologiczne? Na te i inne pytania odpowiedzieli uczestnicy cotygodniowych zajęć Kalejdoskop  wiedzy i zabawy – Korowód Zielonych  w Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

Dzieci poznały stosowane w Polsce ekoznaki i inne oznaczenia, które zachęcają do kupowania produktów przyjaznych dla środowiska. Zastanawiały się jakie zmiany codziennych nawyków pomogą oszczędzać energię i zmniejszyć zużycie surowców naturalnych. Wykorzystując niepotrzebne już materiały i swoją kreatywność wykonały: kartonową łąkę, jesienne fryzury oraz jeżykową rodzinę. Nie zabrakło także ekologicznej literatury: Sam dbam o środowisko – Izabeli Potempy, Woda źródłem życia na Ziemi - Rochella Straussa i Rosemary Woods oraz Planeta ziemia – Rogera Coote.

Na kolejnych zajęciach miłośnikom życia w stylu EKO pokażemy jak niewiele potrzeba, aby zwykła rzecz codziennego użytku stała się nową zabawką lub ozdobą. Będziemy się zastanawiać: Gdzie wyrzucić butelkę po mleku? Co zrobić z opakowaniem po jogurcie? Skąd się biorą zanieczyszczenia powietrza?

Zapraszamy dzieci w wieku 5–11 lat do udziału w zajęciach  Kalejdoskop wiedzy i zabawy – Korowód Zielonych w Filii nr 3 (ul. Szopena 22) w soboty o godz. 12.00.