Cykle: Co by było gdyby… – Ferie w bibliotece nie były nudne!

poniedziałek, 25 lutego 2019
Cykle: Co by było gdyby… – Ferie w bibliotece nie były nudne!

Jak to możliwe, że Wilk i Zając zostają przyjaciółmi? Czy bycie Tygrysem to łatwa sprawa? Gdzie się schował zajączek i dlaczego małpka Emma chciała grać jazz? Jakie marzenia spełniała rybka i czy to prawda, że każdy kot ma dwa końce? Z takimi pytaniami zmierzyli się mali uczestnicy cyklu zajęć feryjnych w Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

Wraz z Emmą dzieci zastanawiały się, kim będą jak dorosną, prowadziły ożywioną dyskusję na temat, co było pierwsze – jajko czy kura? Z okazji Międzynarodowego Dnia Kota wykonały gazetowe portrety kotów. W bibliotece dzieci wyruszyły wraz ze złotą rybką, aby spełniać marzenia te małe i duże. Dowiedziały się, dlaczego każdy kot ma dwa końce, stworzyły portrety czworonożnych przyjaciół. Nauczyły się wraz z królewną z wieży, jak rozśmieszać smutnych i przekonały się o tym, że śmiech to zdrowie. Z Tygrysem wyruszyły w podróż, aby wykonać ćwiczenia z myślenia. Wraz z Wilkiem i Zającem dowiedziały się, że warto mieć przyjaciół i jak  być dobrym kumplem.

Podczas zimowych spotkań nie zabrakło zajęć z tabletami. Zimowe ferie to doskonała okazja do czytania – zatem mali czytelnicy słuchali głośnego czytania utworów Przemysława Wechterowicza. Roześmiane buzie dzieci i frekwencja  świadczą o tym, że zajęcia feryjne w Filii nr 3 można zaliczyć do bardzo udanych.

Bardzo fajnie bawiłyśmy się w bibliotece – powiedziały: Klaudia, Daria i Ola – najmłodsze uczestniczki zajęć.

Spotkania odbywały się w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”  prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.