Jak to możliwe, że Wilk i Zając zostają przyjaciółmi? Czy bycie Tygrysem to łatwa sprawa? Gdzie się schował zajączek i dlaczego małpka Emma chciała grać jazz? Jakie marzenia spełniała rybka i czy to prawda, że każdy kot ma dwa końce? Z takimi pytaniami zmierzyli się mali uczestnicy cyklu zajęć feryjnych w Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.
Wraz z Emmą dzieci zastanawiały się, kim będą jak dorosną, prowadziły ożywioną dyskusję na temat, co było pierwsze – jajko czy kura? Z okazji Międzynarodowego Dnia Kota wykonały gazetowe portrety kotów. W bibliotece dzieci wyruszyły wraz ze złotą rybką, aby spełniać marzenia te małe i duże. Dowiedziały się, dlaczego każdy kot ma dwa końce, stworzyły portrety czworonożnych przyjaciół. Nauczyły się wraz z królewną z wieży, jak rozśmieszać smutnych i przekonały się o tym, że śmiech to zdrowie. Z Tygrysem wyruszyły w podróż, aby wykonać ćwiczenia z myślenia. Wraz z Wilkiem i Zającem dowiedziały się, że warto mieć przyjaciół i jak być dobrym kumplem.
Podczas zimowych spotkań nie zabrakło zajęć z tabletami. Zimowe ferie to doskonała okazja do czytania – zatem mali czytelnicy słuchali głośnego czytania utworów Przemysława Wechterowicza. Roześmiane buzie dzieci i frekwencja świadczą o tym, że zajęcia feryjne w Filii nr 3 można zaliczyć do bardzo udanych.
Bardzo fajnie bawiłyśmy się w bibliotece – powiedziały: Klaudia, Daria i Ola – najmłodsze uczestniczki zajęć.
Spotkania odbywały się w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.