Cykle: Co by było gdyby… – Rytmy, dźwięki i zabawy

poniedziałek, 25 lutego 2019
Cykle: Co by było gdyby… – Rytmy, dźwięki i zabawy

W Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle zajęcia feryjne upłynęły pod znakiem rytmów, mocnych dźwięków, kolorów i zabaw.

Integracja dzieci nastąpiła przy literkowych zabawach. Następnie  z małpką Emmą zastanawiały się, co chciałyby robić w życiu. Wykonały instrumenty muzyczne, które wykorzystały do gry  w utworzonym Jazz bandzie. Wibrujące rytmy, stroje afrykańskie, tańce i śmiałe kolory towarzyszyły kolejnemu spotkaniu.

Podczas zajęć z jamnikiem Anastazym i Panem Tygryskiem zadawały przeróżne pytania, na które szukały odpowiedzi. Nie brakło także pytań filozoficznych: Czy dzień jest ważniejszy od nocy? Co było pierwsze – kura czy jajko? Czy warto marzyć? Uruchamiając wyobraźnię dzieci wypłynęły na Ocean marzeń. Rysowały swoje marzenia i opowiadały o nich występując w Teatrzyku Kamishibai.

Dowiedziały się, jak wielką rolę w codziennym życiu odgrywają dobre słowa i zachowania, a jeden mały, ale płynący z głębi serca gest, może w naszym życiu bardzo wiele zmienić oraz jak ważna i potrzebna jest przyjaźń i bezinteresowność.

Na zakończenie ferii dzieci wykazały się wiedzą i spostrzegawczością przy rozwiązywaniu łamigłówek i zagadek. Uśmiechnięte buzie świadczą o tym, że w bibliotece nie można się dobrze bawić.

Spotkania odbywały się w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”  prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.