Facebook
A A A

Cykle: Co by było gdyby… - marzenia i magia uśmiechu

wtorek, 26 lutego 2019

Każdy z nas chociaż raz w życiu zastanawiał się co by było gdyby...? Ale czy warto tracić czas na gdybanie?

Podczas zajęć feryjnych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży wspólnie zastanawialiśmy się, co chcielibyśmy robić w życiu i poznaliśmy najdziwniejsze zawody świata. Przekonaliśmy się jak wielką moc ma uśmiech, jak wyglądałby bez niego świat, po czym stworzyliśmy plakat uśmiechniętych buziek. Dowiedzieliśmy się, że warto zaplanować swój dzień, tydzień lub miesiąc, ponieważ wpływa to bezpośrednio na naszą wydajność i organizację.

Przekonaliśmy się, że o wiele korzystniej jest planować, działać i rozwijać się. To kreatywność, motywacja i życzliwość wobec innych sprawiają, że nasze życie jest wartościowsze, ciekawsze i weselsze. Podobnie jak rzeczywistość przedstawiona w książkach Przemysława Wechterowicza.
Zajęcia feryjne pokazały nam, że patrząc na świat z przymrużeniem oka możemy zobaczyć trochę więcej i z innej perspektywy.

Młodzież w wieku 11-13 lat miała możliwość uczestniczyć w spotkaniach gier planszowych, które odbywały się w środy. A ponieważ przy planszówkach czas szybko leci zdążyliśmy zagrać tylko w Dobble, Labyrinth i DiXit.