Cykle: Dzień Kobiet w Kapeluszu

sobota, 08 marca 2014
Cykle: Dzień Kobiet w Kapeluszu

Filia nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, Zarząd Osiedla Jasło „Mickiewicza” oraz działający przy nim „Klub Niezapominajki” z okazji Dnia Kobiet zorganizowali wyjątkowe spotkanie - „Dzień Kobiet w Kapeluszu”. Spotkanie odbyło się 8 marca 2014 r. w Sali Zarządu w ramach cotygodniowego cyklu zajęć Laboratorium pomysłów.

„Dzień Kobiet w Kapeluszu” rozpoczęły życzenia złożone przez Wacława Duszę – przewodniczącego Zarządu Osiedla Jasło „Mickiewicza”, świętujące Panie otrzymały również tradycyjne bibułkowe goździki, które wręczyli wolontariusze – Damian Stasiowski i Michał Koś.

Podczas spotkania wspólnie z członkiniami „Klubu Niezapominajki” wysłuchaliśmy koncertu wolontariuszki Gabrysi Czerwińskiej oraz mini recitalu przygotowanego przez dzieci uczestniczące w cotygodniowych zajęciach – nie zabrakło wierszy, piosenek i literackich anegdot dotyczących kobiet. Była również okazja do obejrzenia wystawy książek związanych tematycznie z kobietami.

Pani uczestniczące w spotkaniu, jak przystało na bohaterki „Dnia Kobiet w Kapeluszu”, pojawiły się w różnych nakryciach głowy, a na zakończenie spotkania zgodnie stwierdziły, że „w kapeluszu się nie chodzi, w kapeluszu się wygląda.”