Cykle: Joga – Ruch – uważność – książki

środa, 25 sierpnia 2021
Cykle: Joga – Ruch – uważność – książki

Joga w Bibliotece to spotkania mające na celu nie tylko praktykę asan lecz przede wszystkim  poznanie siebie, spojrzenie do wewnątrz, naukę uważnego i bardziej świadomego życia, radzenia sobie z trudnymi sytuacjami a przede wszystkim poznanie sztuki relaksacji ciała i umysłu.

Na zajęciach Joga dla dorosłych: Ruch – Uważność – Książki, które odbyły się 20 sierpnia 2021 w Sali edukacyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle uczyliśmy się głęboko i uważnie oddychać. Poznaliśmy jak prawidłowo wykonywać pierwsze asany hatha jogi i jin jogi oraz spróbowaliśmy połączyć ruch z oddechem w sekwencji zwanej vinyasa. Praktykę zakończyliśmy relaksacją przy dźwiękach etnicznych instrumentów. Uczestnicy zajęć mogli zapoznać się z księgozbiorem merytorycznym, dotyczącym praktyki jogi ale też uważnego życia, napisanym przez doświadczonych joginów i psychologów.

Podczas zajęć Joga dla dzieci: Ruch – Uważność – Książki, które odbyły się 23 sierpnia 2021 w Sali edukacyjnej MBP w Jaśle uczyliśmy się świadomie oddychać, budować poczucie własnej wartości, wrażliwości, akceptacji, odrębności i wyjątkowości poprzez kreatywne zabawy. Ćwiczyliśmy uważność kierując ją do wewnątrz siebie oraz na współuczestników zajęć. Spotkanie zakończyło się opowieścią relaksacyjną wzbogaconą dźwiękami instrumentów etnicznych.