Cykle: Joga dla dzieci: ruch, uważność, książki

08 lutego - 30 kwietnia 2021
Cykle: Joga dla dzieci: ruch, uważność, książki

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na cykl zajęć jogi on-line dla dzieci w wieku od 3 do 9 lat. Ofertę kierujemy do grup zorganizowanych (przedszkola, klasy 1-3 szkoły podstawowej) oraz osób prywatnych.

Będziemy trenować uważność, praktykować asany poprzez zabawę. Nauczymy się w jaki sposób odłączyć się od tego, co nas rozprasza, by móc połączyć się z tym, co kryje się w naszym wnętrzu. Poznamy świat ciszy i dźwięku, a wszystko to osnute na kanwie opowieści.

Zajęcia mają na celu trening uważności, nauczenie dzieci, ich rodziców i opiekunów w jaki sposób redukować stres i napięcia psychiczne u najmłodszych. Ćwiczenia oparte będą na ciekawych książkach, dostosowanych do wieku odbiorców, dzięki którym poznają  narzędzia do świadomego życia w zdrowiu i samoakceptacji. Praktykując jogę z dziećmi w klasie lub w domu dowiemy się jak w zabawny sposób ćwiczyć swoje ciało i umysł.

W zależności od sytuacji epidemiologicznej spotkania prowadzone będą w formule stacjonarnej lub online.

Zainteresowanych nauczycieli i osoby prywatne prosimy o kontakt:
Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle
Tel. 13 446 26 02, wew. 35