Facebook
A A A

Cykle: Kalejdoskop wiedzy i zabawy - Sztuka Puka!

poniedziałek, 02 listopada 2015

Czy kolor czerwony jest kwaśny jak truskawka, a brązowy szeleści pod stopami jak liście? Jak zamknąć statek w butelce? Kim jest artysta i jak tworzyć sztukę? Co dobry humor ma wspólnego z twórczością? Tego i znacznie więcej dowiedzieli się uczestnicy cotygodniowych zajęć Kalejdoskop  wiedzy i zabawy - Sztuka Puka!  w Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

Podczas zajęć towarzyszyło nam niezmiennie głośne czytanie interesujących i inspirujących książek dla dzieci i młodzieży. Wraz z Meneną Cottin i Rosaną Faria, autorkami Czarnej książki kolorów zastanawialiśmy się jak osoba niewidoma postrzega i odczuwa kolory. Stworzyliśmy czarno-białe mozaiki, inspirowane sztuką Zentangle. Odkryliśmy zabawne portrety Giuseppe Arcimboldo i wykonaliśmy kolaż, przedstawiający bestię z książki Lila i bestia z szafy Joanny Jung.
Z Plukiem z wieżyczki Annie Schmidt spróbowaliśmy humorkojeżyn i wprawieni w doskonały nastrój naśladowaliśmy Mondriana, tworząc kolorowe abstrakcje. Poznaliśmy współczesne uliczne malarstwo iluzjonistyczne. Dzięki książce Nowy Jork Piżamorama, dowiedzieliśmy się, czym jest stara technika animacji ombro cinema i zwiedziliśmy magiczny Nowy Jork – pełen migoczących świateł, spieszących się ludzi i samochodów. Przed nami jeszcze wiele książek i sztuk do odkrycia...

Zapraszamy małych artystów do udziału w zajęciach  Kalejdoskop wiedzy i zabawy - Sztuka Puka! w Oddziale dla Dzieci (ul. Czackiego 2, aula Gimnazjum nr 1) w piątki o godz. 15.50.