Cykle: Lato w kolorze różowym

czwartek, 29 sierpnia 2019
Cykle: Lato w kolorze różowym

Literatura ma wiele barw – Filia nr 3 MBP w Jaśle w czasie wakacji przybrała barwę różową. Kolor różowy jest symbolem miłości, ciepła, pogody ducha, wdzięku i uroku. Różowy prosiaczek, różowa podróż z ciotką Huldą, różowe baletki, babeczki i okulary oraz wiele innych różowych postaci i rzeczy towarzyszyło nam podczas letnich spotkań.

Dowiedzieliśmy się o tym, jak wyglądają zajęcia w szkole baletowej, gdzie najważniejszym elementem są różowe baletki. Rozmawialiśmy o wartości przyjaźni. Z Lusi zabawiliśmy się w detektywów i odkryliśmy, kto ukradł różowe babeczki. Na szarym papierze rysowaliśmy różowe czapeczki. Popatrzyliśmy na świat przez różowe  okulary detektywa Pozytywki. Naszym przyjacielem został różowy prosiaczek, którego wyczarowaliśmy farbami i przedstawiliśmy w teatrzyku Kamishibai. Nie zabrakło zabaw na świeżym powietrzu, a także wznoszenia budowli z drewnianych klocków.

Przez całe wakacje dużo czytaliśmy, poszukiwaliśmy, odkrywaliśmy i rozwijaliśmy swoje zdolności oraz świetnie się bawiliśmy. Wakacje upłynęły w miłej i twórczej atmosferze.

Spotkania odbywały się w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.