Facebook
A A A

Cykle: Odlotowa Biblioteka - Kalejdoskop wiedzy i zabawy w Filii nr 2

czwartek, 05 listopada 2015

Dlaczego gąsienice tak dużo jedzą? Czy słoń boi się myszy? Dlaczego liście zmieniają jesienią swoją barwę? Na te pytania dzieci znalazły już odpowiedzi podczas cotygodniowych zajęć Kalejdoskop  wiedzy i zabawy – Odlotowa Biblioteka w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

Pomocne okazały się książki edukacyjne zawierające odpowiedzi na „wielkie pytania małych ludzi”. Z liści i traw dzieci wykleiły leśne zwierzęta, za pomocą pasteli wyczarowały wielobarwne jesienne krajobrazy, a z kolorowego papieru zrobiły „bardzo głodne” gąsieniczki. Powstała także galeria Straszydełek i duszków. 

Na kolejnych zajęciach odlecimy w przestworza wykonując samoloty, rakietą wyruszymy w Kosmos zgłębiać tajemnice Wszechświata, własnoręcznie wykonamy piękne ozdoby świąteczne. Nie zabraknie gier planszowych i  ciekawych książek. Podczas spotkań w bibliotece można wiele się nauczyć, odkryć nowe hobby i miło spędzić czas.

Zapraszamy dzieci w wieku 5–11 lat do udziału w zajęciach  Kalejdoskop wiedzy i zabawy – Odlotowa Biblioteka w Filii nr 2 (ul. Kopernika 8) we wtorki o godz. 14.30.