Cykle: Spacer z Sokratesem - pora na przedświąteczne przygotowania

31 marca - 01 kwietnia 2017
Cykle: Spacer z Sokratesem - pora na przedświąteczne przygotowania

Wielkanoc tuż, tuż… Ale zanim przyjdą Święta, koniecznie musimy się do nich dobrze przygotować! O uroku przedświątecznych przygotowań przekonali się mali uczestnicy zajęć „Spacer z Sokratesem” 31 marca i 1 kwietnia 2017 r. w Filii nr 1 i Filii nr 3  Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

Filię nr 1 MBP w Jaśle odwiedziła Alicja Antonik, artystka ludowa i członkini KGW „Sobniowianki”, natomiast Filię nr 3 Magdalena Kamińska-Chudy, nauczycielka z Niepublicznego Przedszkola „Smyk” w Jaśle, a prywatnie pasjonatka rękodzieła artystycznego.  Filie biblioteczne zamieniły się na godzinę w pisankowy warsztat. W ruch poszły kolorowe wstążki, włóczka, styropianowe jajka, szpilki i kolorowe plastocoolki. Uczestnicy zajęć - pod czujnym okiem pań - wykonali  własne pisanki i okazało się, że sposobów na ich ozdobienie jest wiele!

Można je pomalować na jeden kolor, albo we wzorki, okleić kolorową tasiemką cekinami  i piórkami – powiedziała  Julia, uczestniczka zajęć w Filii nr 1.

To były super zajęcia! – stwierdził Jakub, uczestnik zajęć w Filii nr 3.

Na zakończenie artystki opowiedziały dzieciom, w jaki sposób i jakimi technikami  można ozdobić jajka wielkanocne i  zaprezentowały własnoręcznie wykonane  ozdoby – kolorowe pisanki oraz kwiaty i koszyczki.