Facebook ikonka prawy margines

Cykle: Strachy na Lachy w Filii nr 1

środa, 06 września 2023
Cykle: Strachy na Lachy w Filii nr 1

Każdy czasami się czegoś boi lub czymś martwi. Może to być strach przed ciemnością lub pająkiem albo nawet to, czy sobie z czymś poradzimy…? Strach i lęk są w pewnym sensie naturalne, jednak warto wiedzieć, co robić, żeby nas tak nie przytłaczały i jak nie wpadać w panikę.

Na zajęciach wakacyjnych w Filii nr 1 dzieci dowiedziały się, że strach ma wielkie oczy, to znaczy, że kiedy się boimy, niebezpieczeństwo wydaje nam się większe, niż jest w rzeczywistości, i jak można pokonać niepotrzebne strachy.

Pomogły nam w tym ciekawe książki, które czytaliśmy na każdych zajęciach: Zofii Staneckiej Na tropie potwora z Loch Ness, Zbigniewa Dmitroca Baba Jaga w Ameryce, Michała Rusinka Księga potworów, Agnieszki Antosiewicz Stwory i Potwory, Ewy Stadtmüller Ktoś. Dowiedzieliśmy się, po co Baba Jaga wybrała się do Ameryki i jakie miała tam przygody, czy potwór z Loch Ness naprawdę istnieje i jak wygląda oraz poznaliśmy tajemniczy świat Duszków, Stworków i Potworków. Wykonaliśmy prace plastyczne: domek Baby Jagi z torebki papierowej, pająki i stworki z drucików kreatywnych, mały Nessi z recyklingu.
Zajęcia wakacyjne upłynęły w miłej i twórczej atmosferze. Podczas wspólnych spotkań poznaliśmy historie, które posłużyły nam nie tylko do twórczej zabawy, ale także do ciekawych rozmów na różne tematy.             

Spotkania odbywały się w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy, realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.