Facebook ikonka prawy margines

Cykle: Strachy na Lachy w Filii nr 3

czwartek, 07 września 2023
Cykle: Strachy na Lachy w Filii nr 3

Byłoby świetnie, gdybyśmy wszyscy byli supersilni, superodważni i nigdy się nie bali!  Czy to jest możliwe? Z drugiej strony niektóre lęki są pożyteczne – bo nas chronią. Inne z kolei nie służą niczemu dobremu i tylko nam przeszkadzają.

Na zajęciach wakacyjnych w Filii nr 3 dzieci dowiedziały się, że każdy się czegoś boi. To zupełnie normalne. Możemy jednak bać się mniej! Ważne, żebyśmy czuli się silni i pewni siebie.

Podczas zajęć między innymi poznaliśmy Kolorowego Potwora i jego emocje, dowiedzieliśmy się jak pokonać duchy bałaganiuchy i co skrywa ciemność. Odwiedziliśmy daleką Szkocję, gdzie czekał na nas potwór  z Loch Ness. Przypomnieliśmy sobie legendę o Smoku Wawelskim i poznaliśmy zabawne przygody zwariowanej wiedźmy Winfredy i jej kota Wilbura. Czytaliśmy wiele fragmentów  książek i wierszy – między innymi: Agnieszki Frączek W Straszydłowie, Małgorzaty Strzałkowskiej Wiersze, że aż strach!, Doroty Gellner  Duszki, stworki i potworki, Katarzyny Karczewskiej O smoku wawelskim i inne baśnie polskie, Małgorzaty Strzałkowskiej Mały Duszek, Elżbiety Safarzyńskiej Duchy bałaganiuchy. Wykonaliśmy prace plastyczne: kolorowy potwór z papieru, makieta jeziora z potworem Nessim, duszki z rolek papieru, smocze maski, Straszydło Dziwadło i Czupiradło z recyklingu, kolorowanki mozaikowe. Z dużym zaangażowaniem rozwiązywaliśmy krzyżówki, rebusy i zagadki.

Zabawa w Filii nr 3 była super! Był to czas zawierania nowych przyjaźni, czas kreatywnych i integracyjnych zabaw, które jak zawsze toczyły się wokół książek.

Spotkania odbywały się w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy, realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.