Cykle: Szwedzkie opowieści – Ważne sprawy małych ludzi

środa, 14 lutego 2018
Cykle: Szwedzkie opowieści – Ważne sprawy małych ludzi

Jak wygląda życie według Duni i kiedy ostatnio była szczęśliwa?  Kim jest Doris z książki Piji Lindenbaum i dlaczego ma dość? Czy Albert, bohater opowieści Gunilii Bergstrom, jest tchórzem? Czy łatwo jest być aktorem i występować na scenie? Kim jest Piaskowy Wilk, tytułowy bohater książki „Raz, dwa, trzy Piaskowy Wilk” Asy Lind? Z takimi pytaniami zmierzyli się mali uczestnicy cyklu zajęć feryjnych Szwedzkie opowieści w Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

W bibliotece dzieci wyruszyły wraz z Piaskowym Wilkiem w bezkres, aby wykonać  ćwiczenia z myślenia; wraz z Kretem samym na scenie próbowały oswoić swój strach, rozmawiały o tym, dlaczego  czegoś  się  boimy i  czym jest trema.

Wraz z Findusem zastanawialiśmy się, czy warto mieć przyjaciół - w galerii prac powstały portrety naszych przyjaciół - i dlaczego tak ważne w naszym życiu są uczucia i emocje.  Z Lassem i Mają zapoznaliśmy się z ekwipunkiem detektywów. Uczestnicy zajęć mieli okazję wykazać się pomysłowością podczas konkursu na najlepsze przebranie.

Podczas zimowych spotkań nie zabrakło zajęć z tabletami iPad Air. Najbardziej dzieciom podobała się aplikacja Pszczoła, a za pomocą Quivera  ożywiliśmy obrazki w 3D.

Zimowe ferie to doskonała okazja do czytania – zatem mali czytelnicy wysłuchali fragmentów omawianych utworów szwedzkiej literatury dziecięcej. Nie zabrakło zajęć ruchowych z tunelem, hula-hop i zabaw z drewnianymi klockami. Roześmiane buzie dzieci świadczą o tym, że zajęcia feryjne w Filii nr 3 można zaliczyć do bardzo udanych.

To były super zajęcia, bardzo fajnie bawiłam się w bibliotece – powiedziała Klaudia, najmłodsza  uczestniczka zajęć.

W zajęciach uczestniczyło ponad 60 osób.

Spotkania odbywały się w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”  prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.