Facebook
A A A

Cykle: Tropami tajemnic

piątek, 07 czerwca 2019

Czy można śledzić własny cień? Jakie tajemnice skrywa biblioteka? Czy da się wytropić czarnego kota? Co to jest zwierzoobjaśniarka? I gdzie leży Dalarna, w którym mieszka słynny konik?

Zajęcia z cyklu Tropiciele tajemnic odbywajace się w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży oraz trzech filiach bibliotecznych udowodniły nam, że świat jest pełen niewiadomych. Aby je odkryć lub chociaż przybliżyć czytaliśmy dużo ciekawych książek, poddaliśmy analizie niezbadane historie, podpatrywaliśmy życie i cuda natury, szukaliśmy dziury w całym i odkrywaliśmy nieodkryte tajemnice otaczającego świata. Poruszaliśmy ważne tematy. Sprawdzaliśmy m.in.: ile waży kłamstwo? co to jest daktyloskopia? Podziwialiśmy piękno zorzy polarnej. Włączyliśmy się w akcję Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci i wykonaliśmy prace plastyczne ilustrujące hasło: „Lot balonem”.

Na zakończenie cyklu odbyły się warsztaty artystyczne, które poprowadziła Anna Kaszuba-Dębska pt.: „Lalki ludowe czy Królowe?”. Powstały przepiękne lalki przedstawiające m.in. Jadwigę Andegaweńską, królową Bonę czy Rychezę Lotaryńską.

Przed nami wakacje i nowy cykl zajęć. Szczegóły już wkrótce.