Facebook
A A A

Cykle: Tropiciele tajemnic w Filii nr 1

poniedziałek, 10 czerwca 2019

Zakończyły się spotkania w ramach cyklu Tropiciele  tajemnic, prowadzonego przez Filię nr 1  MBP w Jaśle w roku szkolnym 2018/2019.

Podczas cotygodniowych spotkań mali tropiciele  dowiedzieli się, gdzie jest wiatr, kiedy nie wieje, kto wymyślił czekoladę, skąd się bierze woda w kranie, jaka jest historia kalendarza, dlaczego:  ptaki fruwają, telefon dzwoni, morze jest słone, a zęby mleczne wypadają.  
Stałym elementem zajęć było głośne czytanie wybranych fragmentów literatury popularnonaukowej, co w znacznym stopniu przyczyniło się do poszerzenia wiedzy młodych uczestników spotkań  o otaczającej rzeczywistości oraz rozbudziło zainteresowanie różnorodnością zjawisk w przyrodzie. Nie zabrakło też okazji do rozwijania zdolności plastycznych i integracji w grupie poprzez  kreatywną zabawę.

Na zakończenie cyklu dzieci wzięły udział w  warsztatach artystycznych pt. Lalki ludowe czy Królowe?, które poprowadziła Anna Kaszuba-Dębska i wykonały tekturowe lalki przedstawiające polskie królowe: Jadwigę Andegaweńską, królową Bonę czy Rychezę Lotaryńską.

Nowy cykl zajęć rozpoczniemy we wrześniu. Serdecznie zapraszamy.