Cykle: W krainie wiecznego śniegu – ferie w Filii nr 3

wtorek, 31 stycznia 2023
Cykle: W krainie wiecznego śniegu – ferie w Filii nr 3

Zima – to ulubiona pora roku małych i dużych. Za oknami niestety nie było jej widać, ale podczas zajęć „Śnieżne opowieści”, w czasie ferii zimowych w Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, staraliśmy się ją wspólnie poszukać i sprawić, aby do nas zawitała.

Razem z Panią Zimą, której portret wykonaliśmy na pierwszych zajęciach, szukaliśmy rymów do słowa zima. Nie mogło zabraknąć tabletów i surfowania po ciekawych aplikacjach. Odwiedziliśmy w krainie wiecznego śniegu sympatyczne nieloty – pingwiny. Malowaliśmy pastą do zębów i świecą piękne zimowe pejzaże. Z papieru dzieci wykonały bałwanki i poznały ciekawostki na temat zimy: gdzie spadł największy płatek śniegu?, w jakim państwie ulepiono największego bałwana?, w jakim miejscu na kuli ziemskiej było najzimniej? Z dużym zaangażowaniem rozwiązywaliśmy zimowe krzyżówki, rebusy i zagadki. Aby zaznaczyć swoją obecność na zajęciach, dzieci wykonały imienne bałwankowe zakładki. Czytaliśmy mnóstwo wierszy i fragmentów z książek o tematyce zimowej. Mimo braku śniegu zabawa w Filii nr 3 była super! To czas zawierania nowych przyjaźni, integracyjne i kreatywne zabawy, które jak zawsze toczyły się wokół książek.

Spotkania odbywały się w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy, realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.