Cykle: Wakacje w kolorze zielonym

czwartek, 29 sierpnia 2019
Cykle: Wakacje w kolorze zielonym

W Filii nr 1 MBP w Jaśle podczas cotygodniowych wakacyjnych spotkań czytaliśmy opowiadania i bajki z kolorem zielonym w tytule. Poznaliśmy tajemnice sowy z Zielonego Lasu, baśń o rzece, przygody Nikoli i ananasów z drugiej klasy, bajkę o bezbarwnym motylu oraz o zielonym misiu.

Spróbowaliśmy znaleźć odpowiedź na ważne pytania: co to jest przyjaźń, jakie cechy powinien mieć prawdziwy przyjaciel i czy warto pomagać innym? Dowiedzieliśmy się, jakim zagrożeniem dla naszego zdrowia jest zanieczyszczone środowisko i nauczyliśmy się segregować śmieci.
Poznaliśmy wiele ciekawostek o motylach i wiemy już, dlaczego ćmy lecą do światła. Razem z Mądralinką rozważaliśmy, co w życiu jest najważniejsze, a tajemniczy bohaterowie: Zielony  i Nikt nauczyli nas, jak możemy pokonać swoje lęki i co zrobić, aby być odważniejszym.
Stworzyliśmy różne cudeńka, np. kuferek na skarby, zaczarowane akwarium, portret zielonej Nikoli, kolorową tęczę z plasteliny, śmiesznego Straszydlaka i bajkowe kolorowanki zentangle. Nie zabrakło również zajęć ruchowych z tunelem i chustą animacyjną KLANZY.
Na każdych zajęciach czytaliśmy wybraną książkę z motywem zieleni i poznawaliśmy ciekawe historie, odkrywaliśmy nowe książki z naszej biblioteki i zdobywaliśmy wiedzę o otaczającym nas świecie.

Zajęcia wakacyjne były ciekawą formą spędzania wolnego czasu, także okazją do rozwijania wyobraźni i poznania świata oraz nowych przyjaciół.

Spotkania odbywały się w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”  prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.