Cykle: Wspaniała zimowa kraina – ferie w Filii nr 2

środa, 01 lutego 2023
Cykle: Wspaniała zimowa kraina – ferie w Filii nr 2

Chociaż podczas tegorocznych  ferii zimowych zabrakło śniegu, zajęcia „Śnieżne opowieści” w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, przeniosły nas do wspaniałej zimowej krainy.

Wspólnie czytaliśmy bajki i opowiadania związane z zimą. Rozmawialiśmy o zimowych sportach i zabawach na śniegu oraz o bezpieczeństwie w ich trakcie. Robiliśmy bałwanki z cukru, sanki z recyclingu. Rozwiązywaliśmy mnóstwo rebusów, zagadek i krzyżówek. Powstały piękne krajobrazy z waty oraz cudownie błyszczące śnieżne kule.  Zrobiliśmy papierowe ptaszki i karmniki, rozmawialiśmy o tym, jak pomóc zwierzętom przetrwać zimę.

Dziękujemy uczestnikom za ich obecność, dobry humor i ciekawe pomysły.

Spotkania odbywały się w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy, realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.