Facebook ikonka prawy margines

Akcja: Zaprzyjaźnieni z książką! Zakończyły się finały akcji Zostań czytelnikiem!

środa, 30 kwietnia 2014
Akcja: Zaprzyjaźnieni z książką! Zakończyły się finały akcji Zostań czytelnikiem!

O tym, że czytanie to dobre wiedzy zdobywanie przekonały się grupy 5 i 6 letnich dzieci biorących udział w akcji Zostań czytelnikiem! Odkryj Krainę Biblioteki i Książki w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle. Najmłodsi poprzez serię spotkań z książką i o książce rozpoczęli swoją przygodę z czytaniem i wiedzy zdobywaniem.


Mali odkrywcy odwiedzający Oddział dla Dzieci i filie biblioteczne podczas pierwszego  spotkania  w ramach akcji dowiedzieli się jak można zostać czytelnikiem, wykonali zabawne zakładki SOWY MĄDRE GŁOWY i tęczowe karty biblioteczne oraz podejrzeli co nieco pracę bibliotekarza. Druga wizyta w bibliotece upłynęła na wspólnych zabawach w Krainie Książki. Dzieci poczuły jej magię, bawiąc się nietypowymi książkami-zabawkami i słuchając wydobywających się z nich odgłosów lasu, morskich ssaków czy dinozaurów. Zwieńczeniem spotkań było pasowanie na czytelnika. Tym razem mali adepci wiedzy o książce podczas uroczystych finałów akcji, po wysłuchaniu głośnego czytania przez dorosłych o przygodach Pana Kuleczki uczestniczyli w bibliotecznym quizie. Dzięki temu wiedzą już  jak nazywa się osoba, która pisze książki, co to takiego książka-zabawka i kto dba o księgozbiór w bibliotece. Jak na prawdziwego przyjaciela książki przystało, każde dziecko biorące udział w akcji otrzymało dyplom za aktywny udział we wspólnych spotkaniach i zostało udekorowane biblioteczną odznaką  lubiącego czytać. Rodzice dzieci otrzymali listy gratulacyjne, a wszystkie grupy przedszkolne w podziękowaniu za aktywny udział w akcji upominek książkowy.

Od 27 marca do 29 kwietnia 2014 r. podczas wspólnych spotkań zaprzyjaźnionych z książką zostało ponad 400 dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1, 2, 3, 6, 9, 10, 11,  Prywatnego Bajkowego Przedszkola oraz Szkoły Podstawowej nr 8 i 10.


Akcja została objęta patronatem honorowym Andrzeja Czerneckiego – Burmistrza Miasta Jasła. Patronat medialny nad akcją sprawuje: Radio VIA, Telewizja Jasło, portal www.terazjaslo.pl i www.jaslonet.pl.

W kwietniu głośno czytali dzieciom:

 

  • Maria Szańca Radna Rady Miejskiej Jasła
  • Wojciech Piękoś p.o. Naczelnika Wydziału Promocji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Jaśle
  • Elżbieta Bernal Przewodnicząca Rady Miejskiej Jasła
  • Konrad Cetnar Dyrektor Zespołu Szkół Miejskich nr 5 w Jaśle
  • Mariusz Świątek Członek Osiedlowego Komitetu Opiniującego Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Jaśle
  • Damian Stasiowski  Harcerz 139 DH „Lisy" im. płk. L. Lisa-Kuli
  • Dorota Szarek