Cykle: Zimnoludki i bałwanki w sobniowskiej bibliotece

poniedziałek, 10 lutego 2014
Cykle: Zimnoludki i bałwanki w sobniowskiej bibliotece

Tegorocznym feriom zimowym w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle  towarzyszyło hasło „Karuzela z pisarzami”. Uczestnicy zajęć w Filii nr 1 w Sobniowie mieli okazję zapoznać się z „Literackim gryzmołem” i twórczością Doroty Gellner.

Czytaliśmy wiersze autorki z takich książek jak „Czekoladki dla sąsiadki”, „Duszki, stworki i potworki”, „Zwariowane podwórko”, „Czarodziejski świat”, „Bajeczki z miasteczka”. W roli czytającej doskonale sprawdziła się wolontariuszka Ania.
Dużo śmiechu dostarczyła gra mimiczna z lusterkami na podstawie wiersza „Zły humorek”. Dzieci z Sobniowa miały też okazję wykazać się pomysłowością i kreatywnością podczas tworzenia ciekawych postaci, kwiatów, robotów, gąsienic z klocków Play Mais. Tradycyjnie, nie zabrakło też zabaw na świeżym powietrzu. Dzieci epiły bałwana i inne stworki ze śniegu, uczestniczyły też w wyścigu saneczkowym. To były super zajęcia, bardzo fajnie bawiłam się w bibliotece – powiedziała Sylwia.

O tym, że zajęcia były wesołe i udane mogą świadczyć wesołe i zadowolone buzie dzieci. W zajęciach  w czasie ferii zimowych w bibliotece wzięło udział  58 dzieci w wieku od 6 do 13 lat.