Czytaliśmy o zwierzętach – XIX OTCD online

poniedziałek, 08 czerwca 2020
Czytaliśmy o zwierzętach – XIX OTCD online

30 maja – 7 czerwca, jak co roku Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle włączyła się w świętowanie obchodów XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom – „Cała Polska czyta  o zwierzętach”. W tym czasie czytaliśmy głośno najmłodszym utwory Marii Konopnickiej i  spotykaliśmy się z dziećmi online za pośrednictwem mediów społecznościowych Biblioteki.

„Szkolne przygody Pimpusia Sadełko” czytała najmłodszym – Elwira Musiałowicz-Czech, Zastępca Burmistrza Miasta Jasła, „Zosię i jej mopsy” – Jolanta Jaracz, dogoterapeuta, oligofrenopedagog, nauczyciel SOSW w Jaśle, zaś „Pana Zielonkę”: Elwira Musiałowicz-Czech – Zastępca Burmistrza Miasta Jasła, Renata Osikowicz-Wyroba – Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. W. Lutosławskiego w Jaśle, Paweł Oszajca – Dyrektor Ogniska Muzycznego w Jaśle, s. Karina Pawłowska – Przełożona Zgromadzenia Sióstr Św. Michała Archanioła w Jaśle, Zbigniew Dranka – Animator Kultury, Katarzyna Gądek-Smyka – Grafik z Jasielskiego Dom Kultury, Małgorzata Hanusz – Nauczyciel z Przedszkola Miejskiego nr 10 w Jaśle, Piotr Juryś – Realizator Programów Informacyjnych Urzędu Miasta w Jaśle oraz Magdalena Chart – Kierownik Oddziału dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

Każdy mógł także sprawdzić swoją wiedzę ze znajomości wiersza pt. „Stefek Burczymucha” w quizie online pn. „Między nami, zwierzętami” oraz obejrzeć jak nasz sympatyczny, czworonożny przyjaciel Alta włącza się we wspólną lekturę i poszukuje psich przysmaków w bibliotece.

Dziękujemy, że byliście z nami! Dbajcie o swoich zwierzęcych przyjaciół i czytajcie – cały rok!

Jesteśmy dla Was!