Dzieci lubią misie – misie lubią dzieci

piątek, 25 listopada 2022
Dzieci lubią misie – misie lubią dzieci

25 listopada przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia, który ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. W Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle razem z misiami świętowały dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2          i Przedszkola Miejskiego nr 11 w Jaśle.

W czasie zajęć dzieci poznały historię powstania Dnia Pluszowego Misia, obejrzały prezentację przedstawiającą misie dawniej i dzisiaj. Ważnym momentem spotkania było  odśpiewanie piosenki tytułowej z bajki „Miś Uszatek” i przedstawienie sylwetek misiów – bohaterów literackich i filmowych: Kubusia Puchatka, Misia Uszatka, Colargola, Paddingtona, Misia Yogi i wielu innych.

Przedszkolaki obejrzały książki o misiach i wysłuchały głośnego czytania wiersza „Mój miś”. Jak na przyjęcie urodzinowe przystało, dzieci składały misiom życzenia, a same otrzymały misiowe opaski i dyplomy: Przyjaciel Pluszowego Misia. Podczas zajęć okazało się, że mimo coraz nowocześniejszych i pozornie atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija,  i to właśnie ta pluszowa maskotka jest najlepszym przyjacielem dziecka.

Spotkania odbywały się w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy, realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.