Facebook ikonka prawy margines

Edukacja: Kuferek pełen baśni

wtorek, 16 maja 2017
Edukacja: Kuferek pełen baśni

O czym marzą księżniczki? Czy złota rybka spełnia wszystkie życzenia? Jak nazywała się dziewczynka, która miała tylko cal wysokości? Dlaczego księżniczka spała na 20 materacach?  Tego dowiedziały się dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Smyk” w Jaśle w czasie zajęć zorganizowanych przez  Filię nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle w dniu 16 maja 2017 r.

Podczas spotkania  z królową, która specjalnie dla przedszkolaków przywędrowała ze swojej krainy, zaprzyjaźniliśmy się z Roszpunką, Kopciuszkiem, Calineczką i innymi  baśniowymi postaciami.

Na zajęciach nie zabrakło głośnego czytania historii o Brzydkim Kaczątku, zabawy w baśniowe skojarzenia i układania puzzli. Przedszkolaki dowiedziały się, co to jest baśń, jakie postacie najczęściej występują  w baśniach oraz jakimi słowami zaczynają i kończą się takie opowieści.

Wspólnie odgadywaliśmy zagadki i stworzyliśmy baśniowe drzewo z ulubionymi bohaterami z bajek  To były super zajęcia - stwierdziły jednogłośnie przedszkolaki na koniec.

Spotkanie  odbyło się w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”  prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.