Edukacja: Przeżywam. Wyrażam. Jestem

poniedziałek, 22 lutego 2021
Edukacja: Przeżywam. Wyrażam. Jestem

Emocje towarzyszą nam przez całe życie. Radość, smutek, złość, strach czy spokój to uczucia, które potrafimy nazwać i nimi kierować.

Kiedy kontrolujemy nasze uczucia i wszystko działa idealnie nie musimy się martwić.
A kiedy nasze emocje płatają nam figle – szukamy pomocy. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zachęca zorganizowane grupy przedszkolne i wczesnoszkolne do wzięcia udziału w biblioterapeutycznych zajęciach on-line, stworzonych specjalnie z myślą o dzieciach w wieku 5-9 lat.

Na początek zachęcamy do udziału w spotkaniu poświęconym lękom i wyrażaniu emocji  pt. Słoiczek pełen strachu. Aby otrzymać dostęp do zajęć należy zadeklarować chęć kontaktując się z Oddziałem dla Dzieci i Młodzieży. Zajęcia będą poszerzane o kolejne ważne tematy. Czekamy na  Państwa sugestie.

Słoiczek pełen strachu – zajęcia dla dzieci poświęcone lękom i wyrażaniu emocji.

Czy wiesz, że lekceważenie strachu może być bardzo ryzykowne? Gdybyśmy go nie odczuwali narażeni bylibyśmy na różne niebezpieczeństwa. Jak go oswoić i zrozumieć, a nawet wykorzystać do własnego rozwoju? W czasie lekcji on-line przeniesiemy się w świat dziecięcych uczuć i lęków. Zastanowimy się czym jest strach, dlaczego się boimy i jak poradzić sobie z tym przykrym uczuciem. Zmierzymy się ze strachem przed ciemnością, duchami, szmerami i dziwnymi odgłosami. Swoje lęki zamkniemy w słoiczkach i przekonamy się, że strach może być naszym przyjacielem.

Zainteresowanych prosimy o kontakt:
Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.
Numer telefonu: 13 4462602  wew. 35
Adres mailowy: dzieci@mbp.jaslo.pl