Festiwal: Beskid bez kitu - spotkanie z Manią Strzelecką

wtorek, 05 października 2021
Festiwal: Beskid bez kitu - spotkanie z Manią Strzelecką

We wtorek, 5 października br. o 17:00 zapraszamy dzieci i dorosłych na spotkanie z Manią Strzelecką, autorką książki „Beskid bez kitu”. Wydarzenie odbędzie się w ramach XV Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego pod hasłem „Poezja i proza na drogach i bezdrożach”.

Maria Strzelecka – jest doktorem sztuk plastycznych, malarką, autorką filmów animowanych, w tym nagradzanego klipu „Żona piłkarza” Mister D. Jest też gitarzystką basową, wokalistką zespołów punkowych i podróżniczką. Za książkę dla dzieci i dorosłych „Beskid bez kitu” zdobyła główną nagrodę na Festiwalu Literatury w Krakowie oraz Nagrodę Graficzną IBBY (2020).

„Na niemal każdym etapie mojego życia to miejsce się ujawnia i oddziałuje na mnie. Jeżdżę tam co jakiś czas, zarówno w lepszych, jak i gorszych momentach życia. Czasem, kiedy chcę być sama, a czasem, kiedy chcę tam kogoś zaprosić. Każdy z tych wyjazdów to kamień milowy w moim życiu. Za każdym razem coś stamtąd dostaję. To moja mentalna baza, która promieniuje na wiele aspektów życia. Czuję się bardzo związana z tym miejscem” – tak o Beskidzie Niskim mówi autorka książki.

Wędrując po Beskidzie z bohaterkami książki – Terką i Nelą, uczestnicy spotkania poznają tutejszą historię, etnografię, przyrodę, a dzięki tym opowieściom, legendom, obrazom zagłębią się w bogactwo tutejszego dziedzictwa.

Uwaga: Organizatorzy zastrzegają możliwość zmiany programu oraz formuły spotkań ze względu na aktualne obostrzenia w związku z pandemią COVID-19. Bezpłatne wejściówki na poszczególne wydarzenia będą do odbioru w Czytelni Głównej.

Partnerami projektu są: Jasielski Dom Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle oraz Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Ożennej.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”