Festiwal: Bobry, Bieszczady i boczne drogi – spotkanie autorskie z Adamem Robińskim

piątek, 13 października 2023

13 października 2023 roku o 17:00  w ramach Jasielskiego Festiwalu Literackiego „Drogi i bezdroża” zapraszamy na spotkanie autorskie z Adamem Robińskim.

Wraz z autorem wyruszymy na bezdroża, by przyjrzeć się przyrodzie, zwierzętom, dzikim krajobrazom południowo-wschodniej Polski. Głównymi bohaterami rozmowy będą niewątpliwie bobry, które portretuje w swojej najnowszej książce „Pałace na wodzie. Tropem polskich bobrów”.

Adam Robiński – autor książek i dziennikarz związany m.in. z „Życiem Warszawy”, „Rzeczpospolitą”, „National Geographic Polska”, „Tygodnikiem Powszechnym” i miesięcznikiem „Pismo”. Opublikował książki: Hajstry. Krajobraz bocznych dróg, Kiczery. Podróż przez Bieszczady oraz Pałace na wodzie. Tropem polskich bobrów. Otrzymał kilka nagród oraz nominacji do nagród literackich i podróżniczych. Zajmuje się pisaniem o przyrodzie oraz wszystkim, co dzieje się na styku natury i sztuki. Mieszka w Warszawie, krąży po całej Polsce. Jest certyfikowanym przewodnikiem po Kampinoskim Parku Narodowym.

Spotkanie odbędzie się  w Sali Edukacyjnej, ul. Kołłątaja 1, I piętro.

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.

Partnerami projektu są: Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Ożennej oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.