Festiwal: Dzicy Przewodnicy – spotkanie autorskie z Joanną Wajs

czwartek, 06 października 2022
Festiwal: Dzicy Przewodnicy – spotkanie autorskie z Joanną Wajs

6 października 2022 r. jest dniem festiwalowych spotkań dla dzieci. O 10:00 Joanna Wajs, poetka, współautorka książki „Dzicy Przewodnicy. Zwierzęta w baśniach, mitach i legendach”, tłumaczka wielu książek lubianych przez najmłodszych czytelników opowie dzieciom szkolnym o byciu pisarką i tłumaczką. Natomiast o 16:00 odbędzie się otwarte spotkanie dla dzieci i rodziców, podczas którego autorka wprowadzi uczestników w świat zwierząt, które na przestrzeni dziejów pod zasłoną mitu i baśni łączyły niebo i ziemię, przekazywały prawdę o naszym wspólnym losie, o naprzemienności radości i bólu, życia i śmierci.

Joanna Wajs – tłumaczka literatury włoskiej i anglojęzycznej, redaktorka, poetka i współautorka książek dla dzieci, jak np. przygotowana wspólnie z Jolą Richter-Magnuszewską „Dzicy przewodnicy. Zwierzęta w mitach, baśniach i legendach”. Za tom wierszy „Sprzedawcy kieszonkowych lusterek” otrzymała m.in. Nagrodę Poetycką im. Kazimiery Iłłakowiczówny oraz Nagrodę Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek. Dwukrotnie została laureatką Nagrody Literackiej im. Leopolda Staffa, którą wyróżniani są tłumacze literatury włoskiej. Na co dzień pracuje jako redaktorka prowadząca w Wydawnictwie NASZA KSIĘGARNIA, a w wolnych chwilach ratuje różne żyjątka. Mieszka z Owcą, Krewetką i Burakiem.

Wstęp na spotkania jest bezpłatny. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, ul. Kołłątaja 1.

Partnerami projektu są: Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Ożennej oraz I Liceum Ogólnokształcące w Jaśle.