Facebook ikonka prawy margines

Festiwal: Literackie „drogi i bezdroża” w Ożennej

sobota, 08 - niedziela, 09 października 2022
Festiwal: Literackie „drogi i bezdroża” w Ożennej

8 i 9 października Jasielski Festiwal Literacki przeniesie się z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle w Beskid Niski. Wraz z partnerem Festiwalu, Młodzieżowym Domem Kultury w Jaśle - Ośrodkiem Edukacji Ekologicznej w Ożennej, zapraszamy na międzypokoleniowy spacer oraz warsztaty literacko-ekologiczne.

W sobotę 8 października o 11:00 wyruszymy na spacer pod hasłem „Dzicy przewodnicy” po malowniczych jesiennych ścieżkach w okolicy Ośrodka, natomiast o 15:00 spotkamy się na warsztatach literacko-ekologicznych. Będziemy się przyglądać zwierzętom, ptakom i roślinom Beskidu Niskiego, przybliżymy tez sobie mikroświat owadów. Poczytamy książki z małej przyrodniczej biblioteczki, poszukamy inspiracji, podziałamy plastycznie i twórczo. Dla tych, którym nie uda się przybyć w sobotę, lub dla tych, którzy będą chcieć więcej, przeprowadzimy drugie warsztaty w niedzielę 9 października o 11:00.

Udział w spacerze i warsztatach jest nieodpłatny. Dodatkowo, Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Ożennej zaprasza do udziału w spotkaniu w terenowej stacji badawczej Akcja Carpatica, w sąsiedztwie nieistniejącej już wsi łemkowskiej Rostajne (na trasie między Krempną a Ożenną), które odbędzie się 8 października o 9:00.

Dla chętnych na dłuższy pobyt istnieje możliwość zamówienia posiłków oraz noclegu na własny koszt. Szczegółowe informacje można uzyskać pisząc na adres: biblioteka@mbp.jaslo.pl lub turystyka@mdkjaslo.pl lub pod nr telefonu: 792 000 504.

Zapraszamy!

Partnerami projektu są: Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Ożennej oraz I Liceum Ogólnokształcące w Jaśle.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury