Festiwal: Niejednoznaczność – spotkanie z Łukaszem Orbitowskim

,
Festiwal: Niejednoznaczność – spotkanie z Łukaszem Orbitowskim

W ramach XII Jasielskiego Fesiwalu Literackiego i Regionalnego Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na spotkanie autorskie z Łukaszem Orbitowskim.

Łukasz Orbitowski: pisarz, absolwent filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Laureat m.in. Paszportu "Polityki", Nagrody Zajdla, nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia oraz dwukrotnie do Nagrody Literackiej "Nike". Debiutował w 1999 roku zbiorem opowiadań "Złe Wybrzeża". Autor licznych opowiadań, cyklu bajek o kotach oraz m.in. powieści": "Inna Dusza", "Horror Show!", "Święty Wrocław", "Widma".

Jak pisze o sobie: "Wiecznie w podróży, gubi się między miastami". Przez przyjaciół zwany czule Potworem. Zaczynał od literatury grozy i prozy fantastycznej, a od czasu otrzymania Nagrody Zajdla autor literatury obyczajowej.

W swoich powieściach porusza i prowokuje. Nazywany jest piewcą tematyki osiedlowej. Miejski realizm łączy się w jego twórczości z popkulturową grozą, a tworzona przez pisarza rzeczywistość jest najbardziej realistycznym portretem w fantastycznym kostiumie. Kulturoznawca Jan Bińczycki bardzo trafnie zauważył, iż Orbitowski w swoich powieściach: "Rozwalił dekoracje, które przysłaniają rzeczywistość i krępują wyobraźnię". I właśnie niczym nieskrępowana wyobraźnia to istotny element w twórczości Łukasza Orbitowskiego. Szczególne jest również u niego operowanie detalem, które jak sam przyznaje "zerżnął"od Kinga: "To jest pomysł Kinga i mu to zawdzięczam".

Spotkanie odbędzie się 18 września o godzinie 17.00 w Centrum Informacji Lokalnej MBP w Jaśle, ul. Kołłątaja 1.

Patronat medialny nad XII Jasielskim Festiwalem Literackim i Regionalnym sprawują:
TVP Rzeszów, TV Jasło, Polskie Radio Rzeszów, Radio Trendy, Gazeta Codzienna Nowiny, Tygodnik Nowe Podkarpacie, Fakty Jasielskie, Miesięcznik Obiektyw Jasielski oraz portale: www.itvpoludnie.pl, www.nowiny24.pl, www.terazjaslo.pl, www.twojejaslo.pl, www.jaslonet.pl, www.miastojaslo.pl, www.wirtualnejaslo.pl.

Zapraszamy!