Festiwal: Portrety codzienności, portrety wojny – spotkanie autorskie z Dariuszem Pado

poniedziałek, 09 października 2023

9 października 2023 roku na Jasielskim Festiwalu Literackim gościć będziemy Dariusza Pado.

Poeta opowie uczestnikom projektowych wydarzeń o dwóch bliskich mu tematach, którymi aktualnie się zajmuje. Przed południem spotka się z młodzieżą na wykładzie „Przyboś. Portret poety”, w którym przybliży postać jednego z najważniejszych poetów Awangardy Krakowskiej, pochodzącego z oddalonej o 50 km od Jasła Gwoźnicy Dolnej. Natomiast po południu o godz. 17:00 opowie o poetycko-malarskim projekcie „Akwarele/karabele”, współtworzonym z ukraińskim artystą Danylo Movchanem, będącym zapisem wojny toczącej się w Ukrainie.

Dariusz Pado –  poeta, adwokat, wykładowca. Mieszka w Rzeszowie. Autor kilku książek poetyckich. Aktualnie pracuje nad wydaniem książki „Akwarele/karabele”, której współautorem będzie lwowski ikonopisarz Danylo Movchan. Na co dzień zajmuje się historią galicyjskiego przemysłu naftowego, którą zamierza zebrać w eseje historyczne.  Jest prezesem Zarządu Fundacji im. Juliana Przybosia, w wolnym czasie prowadzi na FB stronę Jerzego Ficowskiego.

Otwarte spotkanie odbędzie się  o godz. 17:00 w Sali Offowej JDK, ul. Kołłątaja 1.

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.

Partnerami projektu są: Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Ożennej oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.