Facebook ikonka prawy margines

Festiwal: Strasznie śmieszne historie – spotkanie z Marcinem Pałaszem

czwartek, 15 września 2016
Festiwal: Strasznie śmieszne historie – spotkanie z Marcinem Pałaszem

Kto jest postrachem wampirów? Czy rosół może eksplodować? Kim jest Elf? Jak ukraść hotel? Odpowiedzi na te i wiele innych niecodziennych pytań poznały dzieci podczas spotkania autorskiego z Marcinem Pałaszem 15 września br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle w ramach XI Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego.

Autor udowodnił młodym czytelnikom, że napisanie horroru nie jest proste. W jego książce Straszyć nie jest łatwo, duchy mają problem z przestraszeniem nowych lokatorów, którzy wprowadzili się do zamieszkałego przez nie domu. Czy można bać się ducha, który spada ze schodów? W jaki sposób wampir powinien przestraszyć dentystkę, która chce mu wyrwać kły? Co może zrobić wilkołak złapany przez weterynarza? I jak sprawić by wszystkie wspomniane historie zmieniły się w komedie? Motto pisarza – Słowa niosą uśmiech – widać we wszystkich jego utworach.

Autor pomysły do swoich powieści dla dzieci i młodzieży czerpie z życia i z wyobraźni. Jego ulubionym cyklem książek jest seria o Elfie – psie ze schroniska dla zwierząt, który staje się najlepszym przyjacielem pisarza. Opowiadając uczestnikom spotkania o swoim życiu i przygodach bohaterów swoich książek, zaraża wszystkich niekończącym się poczuciem humoru, optymizmem i umiejętnością dostrzegania zabawnych stron w codziennych sprawach.

Jestem Pana największym fanem – powiedział rozentuzjazmowany uczestnik na zakończenia spotkania – ...i chciałbym, żeby Pan jeszcze do nas przyjechał – dodał.

W spotkaniu wzięły udział dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1, 2 w Jaśle oraz Zespołu Szkół Społecznych w Lipnicy Dolnej.

Patronat medialny nad XI Jasielskim Festiwalem Literackim i Regionalnym sprawują: TVP Rzeszów, TV Jasło, Polskie Radio Rzeszów, Radio Trendy, Gazeta Codzienna Nowiny, Tygodnik „Nowe Podkarpacie” Miesięcznik Obiektyw Jasielski oraz portale: www.itvpołudnie.pl, www.nowiny24.pl, www.terazjaslo.pl, www.twojejaslo.pl, www.jaslonet.pl, www.miastojaslo.pl, www.wirtualnejaslo.pl.