Facebook ikonka prawy margines

Akcje: Hece przy bibliotece

piątek, 18 czerwca 2021
Akcje: Hece przy bibliotece

18 czerwca 2021r. popołudniową porą przy Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle odbyła się plenerowa impreza dla najmłodszych, w organizację której włączyli się: Jasielska Spółdzielnia Mieszkaniowa, Komitet Opiniujący przy JSM, Zarząd Osiedla Jasło-Mickiewicza. Wydarzenie wpisało się także świetnie w projekt "Biblioteka – (ot)WARTA PRZESTRZEŃ” realizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle wraz z partnerem – Muzeum Regionalnym w Jaśle.

Dmuchane zjeżdżalnie, bańki mydlane, zabawy plastyczne, książki zabawki, warsztaty  literacko-artystyczne  – to wszystko i wiele innych atrakcji czekało na najmłodszych, którzy  licznie zebrali się przed Filią  nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.  

W tym szczególnym dniu nie mogło zabraknąć czytania wierszy o dzieciach i dla dzieci. Najmłodszym czytali: Dorota Woźnica – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, Janusz Przetacznik – Prezes Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Jerzy Okarma – Przewodniczący Osiedla „Jasło – Mickiewicza”.  

Młodsze dzieci przeglądały książki zabawki, m.in. interaktywne książeczki dla maluchów lub popularno-naukowe rozkładanki 3D. Miłośnicy kolorowania tworzyli zabawki w ludowych strojach i ozdabiali drewniane domki dla ptaszków, które zostaną zamontowane na osiedlu. Dużą frajdę sprawiły najmłodszym zabawy taneczne i ruchowe z animatorkami.

W pikniku wzięło udział około 80 dzieci wraz z rodzicami, babciami i dziadkami.

Wyśmienitą i tak długo wyczekiwaną zabawę sponsorowali: Urząd Miasta Jasła, Jasielska Spółdzielnia Mieszkaniowa, Komitet Opiniujący przy Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej; współorganizatorem była Filia nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.