Facebook ikonka prawy margines

Inauguracja VI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom

poniedziałek, 04 czerwca 2007
Inauguracja VI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom

Ruszyła „Lokomotywa” pełna atrakcji

Powiatowa Inauguracja VI Ogólnopolskiego Czytania Dzieciom

 

Już po raz szósty Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle aktywnie włączyła się w organizowanie kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. 3 czerwca br. w Wolicy MBP w Jaśle wraz z Domem Dziecka, Radą Sołecka Wolicy i gminnymi bibliotekami z powiatu jasielskiego zorganizowała powiatową inaugurację  VI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.

Impreza rozpoczęła się - tak jak w całej Polsce - głośnym czytaniem „Lokomotywy”. Wiersz  J. Tuwima czytali Alicja Zając (Przewodnicząca Rady Powiatu), ks. Marian Putyra (proboszcz sobniowskiej parafii), Renata Pięta (dyrektora Domu Dziecka w Wolicy), Mariusz Dzik (strażnik miejski), Krzysztof Myśliwiec (sołtys wsi Wolica), Grażyna Leńczyk (dyrektor MDK), Beata Brzyska (wychowawca DD) oraz Małgorzata Piekarska (dyrektor MBP).

Niesprzyjające warunki atmosferyczne nie zniechęciły młodych uczestników z Wolicy, Jasła, Trzcinicy, Sobniowa, Skołyszyna, Dębowca, Szebni, Kołaczyc i Osieka Jasielskiego do skorzystania z wielu atrakcji przygotowanych specjalnie na tę okoliczność. W trakcie imprezy, która z powodu padającego deszczu odbyła się w Domu Ludowym w Wolicy, goście obejrzeli m.in. pokaz magii w wykonaniu iluzjonisty Wiesława Jaśkowskiego, występ grup tanecznych z Młodzieżowego Domu Kultury z Jasła oraz uczestniczyli w tańcach integracyjnych prowadzonych przez Zbigniewa Dardę. Wielu uczestniczyło w loterii fantowej z atrakcyjnymi nagrodami, gdyż każdy los wygrywał. W trakcie wspólnej zabawy dzieci mogły wziąć udział w licznych konkursach literackich i plastycznych. Podczas konkursu „Pipii i inne dzieciaki” powstały piękne ilustracje z wizerunkami dzieci z Bullerbyn, Madiki z Czerwcowego Wzgórza, Braci Lwie Serce i innymi bohaterami z książek Astrid Lindgren. Na temat Pipii i jej przyjaciół, Emila ze Smalandii, Lotty z ulicy Awanturników najlepszą wiedzą wykazał się Mirosław Roś z Jasła za co otrzymał główną nagrodę w konkursie literackim. W czasie całej imprezy dzieci dostały książki, wiele słodyczy i materiałów promocyjnych Fundacji ABCXXI- Cała Polska czyta dzieciom.

Sponsorami powiatowej inauguracji OTCD byli: LOTOS (sponsor główny), KSG Sp. z o.o. w Tarnowie – Oddział Zakład Gazowniczy w Jaśle, Bank PEKAO S.A., firma ASTRA, Wydawnictwo Pruszyński i S-ka, Księgarnia Tania Książka Dariusza Jaworskiego, Rada Sołecka w Wolicy oraz Elżbieta i Ireneusz Błasik.