Facebook ikonka prawy margines

Juniwersytet: Akademia zdrowia Juniora

sobota, 18 maja 2019
Juniwersytet:  Akademia zdrowia Juniora

11 i 18 maja 2019 studentki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie zaprosiły małych żaków do „Akademii zdrowia Juniora”.

Przyszłe pielęgniarki wprowadziły dzieci w zagadnienia związane ze zdrowym trybem życia. Pokazały jak powinna być skomponowana odpowiednia i zbilansowana dieta oraz jak ważna w codziennym życiu jest aktywność fizyczna i higiena osobista. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się jakie witaminy i minerały są potrzebne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu i w jakich warzywach i owocach możemy je znaleźć. Poznali produkty, które szkodzą naszemu zdrowiu oraz dowiedzieli się, że niektóre z nich można zastąpić zdrowymi zamiennikami. Nauczyli się jak prawidłowo obliczyć wskaźnik masy ciała BMI, a podczas turnieju gry planszowej mogli pochwalić się nowo zdobytą wiedzą odgadując zagadki dotyczące zdrowego odżywiania. Nie zabrakło również zadań sprawnościowych, które udowodniły słuszność powiedzenia: Sport to zdrowie. 

Jasielski Uniwersytet Dziecięcy to edukacyjny projekt realizowany przez Miasto Jasło w ramach Programu „Postaw na rodzinę”. Projekt współfinansowany jest ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w ramach programu "Postaw na rodzinę".