Facebook ikonka prawy margines

Juniwersytet: Ale plama! – czyli ćwiczenia z wyobraźni

sobota, 09 marca 2019
Juniwersytet: Ale plama! – czyli ćwiczenia z wyobraźni

2 i 9 marca 2019 r. studenci Juniwersytetu uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez ilustratorkę książek dla dzieci Jolantę Richter-Magnuszewską.

Dzieci dowiedziały się kim jest ilustrator i na czym polega jego praca. Obejrzały różne ilustracje w książkach i przekonały się, że mogą one być narysowane ołówkiem lub kredkami, namalowane farbami czy też wykonane z wycinanek.  Zastanawiały się: co to jest wyobraźnia i czy można się jej nauczyć? gdzie mieszka i kiedy jest nam potrzebna?
Z pomocą wyobraźni i farb w ulubionych kolorach każdy mały student stworzył swojego własnego bajkowego stworka. Wszystkie prace były wyjątkowe i pokazywały, że wyobraźnia pozwala nam przenieść się w miejsca, w których nigdy nie byliśmy oraz zdobywać przestrzenie, które fizycznie są nieosiągalne.

Jasielski Uniwersytet Dziecięcy to edukacyjny projekt realizowany przez Miasto Jasło w ramach Programu „Postaw na rodzinę”. Projekt współfinansowany jest ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w ramach programu "Postaw na rodzinę".