Facebook ikonka prawy margines

Juniwersytet: Biolaboratorium

sobota, 10 marca 2018
Juniwersytet: Biolaboratorium

W sobotę 10 marca 2018 roku, za sprawą Uniwersytetu Rozwoju w Chorzowie mali słuchacze Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego pracowali w bibliotecznym Biolaboratorium.

Dzieci na bazie doświadczenia z wodą, skrobią ziemniaczaną oraz jodyną dowiedziały jak sprawdzić czy w soku z kartonu występuje witamina C. Przekonały się, że balon można napompować z pomocą fermentacji drożdży. Na moment przeniosły się do świata zmysłów by  przyjrzeć się temu w jaki sposób słuchają zające, dowiedziały jak zbadać PH i zaprzyjaźniły się z prawdziwymi akrobatami, towarzyszącymi im podczas zajęć szczurkami Alfą oraz Betą. Zajęcia były okazją do poznania zjawisk oraz pojęć dzięki którym na pewno łatwiej będzie nam zrozumieć otaczający świat.

Jasielski Uniwersytet Dziecięcy to edukacyjny projekt realizowany przez Miasto Jasło w ramach Programu „Postaw na rodzinę”. Projekt współfinansowany jest ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w ramach programu "Postaw na rodzinę".