Facebook ikonka prawy margines

Juniwersytet: Co się dzieje w mojej głowie – czyli jak działa mózg?

sobota, 30 marca 2019
Juniwersytet: Co się dzieje w mojej głowie – czyli jak działa mózg?

Co robi mózg, kiedy śpimy? Po co myślimy? Czy mózg lubi się bawić? O tych trudnych zagadnieniach 30 marca 2019 r. z małymi studentami rozmawiała dr Wanda Matras-Mastalerz – miłośniczka książek i czytania, biblioterapeutka, pracownik Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Mali studenci dowiedzieli się, w jaki sposób mózg kontroluje zmysły i dowodzi całym organizmem, gdzie znajduje się w naszym mózgu pamięć, a gdzie płat potyliczny – najbardziej czułe miejsce głowy. Wzięli udział w zabawie stymulującej obie półkule mózgowe pt. „Przyjechała ciotka z Ameryki” oraz w ćwiczeniach na wyobraźnię i spostrzegawczość. Poznali wartościową literaturę, po którą warto sięgnąć, gdy chcemy się dowiedzieć, co zrobić, aby nasz mózg pracował lepiej.

Jasielski Uniwersytet Dziecięcy to edukacyjny projekt realizowany przez Miasto Jasło w ramach Programu „Postaw na rodzinę”. Projekt współfinansowany jest ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w ramach programu "Postaw na rodzinę".