Facebook ikonka prawy margines

Juniwersytet – Ekolaboratorium

sobota, 13 kwietnia 2019
Juniwersytet – Ekolaboratorium

W sobotę 13 kwietnia 2019 roku pod czujnym okiem Justyny Kryjak z Teatru Aplauz mali studenci Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego pracowali w Ekolaboratorium.

Podczas zajęć dzieci kierując się szczegółowymi wskazówkami naszego gościa stworzyły swoje własne ekologiczne mikstury. Najpierw przystąpiły do sporządzenia ekopłynu do kąpieli. Za pomocą strzykawek dokładnie odmierzały w mililitrach ilość niezbędnych składników. Do przygotowania takiego płynu potrzebne było: mydło, gliceryna, substancja nadająca zapach i woda. Najmłodsi dowiedzieli się, że gliceryna ma szczególne właściwości, ponieważ odpowiada za nawilżenie ciała, czyni skórę gładką i miękką w dotyku. Drugim specyfikiem nad którym pracowali tego dnia mali studenci był płyn do robienia baniek mydlanych. Szybko zorientowali się, że nie jest to skomplikowana receptura, wystarczy zamienić jeden składnik i proporcje pozostałych. Potem nastąpiła najprzyjemniejsza część pracy – testowanie płynu i sprawdzanie czy uda się z niego wyczarować bańki mydlane.

Jasielski Uniwersytet Dziecięcy to edukacyjny projekt realizowany przez Miasto Jasło w ramach Programu „Postaw na rodzinę”. Projekt współfinansowany jest ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w ramach programu "Postaw na rodzinę".