Facebook ikonka prawy margines

Juniwersytet: Elektronika dla smyka

sobota, 18 listopada 2017
Juniwersytet: Elektronika dla smyka

18 listopada 2017 młodzi studenci Jasielskiego Uuniwersytetu Dziecięcego (grupy 5-cio i 6-cio latków) spotkali się w Miejskiej Biliotece Publicznej w Jaśle z Mariolą Drosd z Galerii Książki w Oświęcimiu.

Podczas warsztatów mali słuchacze przekonali się czym jest "Elektronika dla smyka", wykorzystując zestawy MaKey MaKey. Dowiedzieli się także, że woda to świetny przewodnik prądu i na własnej skórze doświadczyli, że zarówno ludzie jak i chociażby owoce mogę przewodzić prąd. Okazało się bowiem, że po podłączeniu zestawu MaKey MaKey (składającego się z płytki oraz kabli) do komputera oraz owocu lub małego studenta możemy np. wydobyć z nich dźwięk. Dzieciaki wymyślały własne melodie i świetnie się bawiły wygrywając owocowe i studenckie symfonie. Oczywiście elektronicznym eksperymentom nie było końca i ciekawscy żacy nie omieszkali zbadać i przekonać się co jest, a co nie jest przewodnikiem prądu. Nauczyli się, że izolatorami są chociażby: papier, drewno czy plastik.

Jasielski Uniwersytet Dziecięcy to edukacyjny projekt realizowany przez Miasto Jasło w ramach Programu „Postaw na rodzinę”. Projekt współfinansowany jest ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w ramach programu "Postaw na rodzinę".