Facebook ikonka prawy margines

Juniwersytet: Historie podpowiedziane przez wyobraźnię – spotkanie z pisarką Beatą Ostrowicką

sobota, 16 listopada 2019
Juniwersytet: Historie podpowiedziane przez wyobraźnię – spotkanie z pisarką Beatą Ostrowicką

16 listopada 2019 studenci Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego spotkali się z autorką książek dla dzieci i młodzieży Beatą Ostrowicką.

Pisarka opowiedziała najmłodszym jak  przygotowuje się do pisania książek oraz skąd czerpie pomysły na nowe historie. Dzieci zobaczyły książkę na różnych etapach jej tworzenia, dowiedziały się z jakich elementów się składa i jak powinien wyglądać gotowy egzemplarz, który może trafić na półki w księgarniach.  Poznały drzewiaki – bohaterów książki „Ale ja tak chcę”, spróbowały wymyślić dalszy ciąg ich przygód i przedstawiły swoje pomysły w postaci kolorowych rysunków. W kilkuosobowych grupach mali studenci tworzyli opowieści zainspirowane przedmiotami wylosowanymi z worka rozmaitości. Wyobraźnia podpowiedziała im magiczne historie pełne przygód, skarbów i odważnych bohaterów.

Jasielski Uniwersytet Dziecięcy to edukacyjny projekt realizowany przez Miasto Jasło w ramach Programu „Postaw na rodzinę”. Projekt współfinansowany jest ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w ramach programu "Postaw na rodzinę".