Facebook ikonka prawy margines

Juniwersytet: Lodowe eksperymenty

sobota, 28 października 2017
Juniwersytet: Lodowe eksperymenty

28 października 2017 r. najmłodsi jasielscy studenci spotkali się na pierwszym wykładzie tegorocznej edycji Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego.

W auli Podkarpackiej Szkoły Wyższej im. bł. ks. Władysława Findysza odbyły się pełne wiedzy i emocji zajęcia pod hasłem „Lodowe eksperymenty”. Dzieci, a także towarzyszący im licznie rodzice, miały okazję zapoznać się z wyjątkową substancją – suchym lodem. Młodzi adepci wiedzy poznali właściwości tej substancji w połączeniu z różnobarwnymi odczynnikami, nauczyli się, czym jest sublimacja, zagotowali wodę w czajniku bez kuchenki, zobaczyli jak suchy lód pompuje baloniki i dowiedzieli się, dlaczego te nadmuchane powietrzem wolniej spadają na ziemię. Na koniec ujrzeli pianowego potwora, który wprost uwielbia żywić się suchym lodem.

Zajęcia przeprowadziły przedstawicielki Uniwersytetu Rozwoju w Chorzowie.

Jasielski Uniwersytet Dziecięcy to edukacyjny projekt realizowany przez Miasto Jasło w ramach Programu „Postaw na rodzinę”. Projekt współfinansowany jest ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w ramach programu "Postaw na rodzinę".