Facebook ikonka prawy margines

Juniwersytet: Mądre zakupy

sobota, 27 lutego 2021
Juniwersytet: Mądre zakupy

27 lutego 2021 na zajęciach online specjalista od edukacji finansowej Łukasz Grygiel rozmawiał ze studentami Juniwersytetu o zakupach i oszczędzaniu.

Najmłodsi wraz z prowadzącym zastanawiali się nad tym, na co zwracamy uwagę podczas zakupów lub przy wyborze usług, które nas interesują. Nabywając produkty patrzymy na ich jakość, cenę i markę, a np. przy naprawie samochodu lub wizycie u fryzjera liczy się również czas wykonania usługi, opinie innych klientów oraz profesjonalna obsługa. To czy coś jest dla nas tanie lub drogie zależy od  stosunku posiadanych pieniędzy do wartości towarów i usług, których potrzebujemy. Dzieci dowiedziały się, że czasem planując większy zakup lub inwestycję, z braku wystarczających środków w danym momencie, musimy postarać się odłożyć część z zarobionych pieniędzy. Najczęściej oszczędzamy na dom, samochód, sprzęt elektroniczny, remont mieszkania, podróże, naukę i… różne zachcianki.
Na zakończenie studenci wzięli udział w wirtualnej grze odpowiadając na pytania podsumowujące dwa spotkania na temat finansów.  

Jasielski Uniwersytet Dziecięcy realizowany jest ze środków budżetu Miasta Jasła w ramach programu "Jasło Miasto Wiedzy".