Juniwersytet: Miasto jak z marzeń

sobota, 07 grudnia 2019
Juniwersytet: Miasto jak z marzeń

7 grudnia 2019 r. studenci Juniwersytetu uczestniczyli w warsztatach artystyczno-architektonicznych „Moje wymarzone miasto”.

Podczas zajęć najmłodsi mieli okazję wcielić się w architektów i zaprojektować miasto ze swoich marzeń. W kilkuosobowych grupach dzieci dzieliły się pomysłami, by w efekcie wspólnie stworzyć makiety miejsc, w których chciałyby zamieszkać. Ze styropianowych elementów powstały nietuzinkowe i ciekawe w formie projekty, które po pomalowaniu farbami zmieniły się w kolorowe trójwymiarowe instalacje. W trakcie pracy mali studenci rozwijali wyobraźnię przestrzenną i uczyli się współpracy w grupie.

Zajęcia poprowadziła Karolina Cygnar - artystka, studentka Wydziału Rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, zdobywczyni stypendium artystycznego Burmistrza Miasta Jasła.

Jasielski Uniwersytet Dziecięcy to edukacyjny projekt realizowany przez Miasto Jasło w ramach Programu „Postaw na rodzinę”. Projekt współfinansowany jest ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w ramach programu "Postaw na rodzinę".