Facebook ikonka prawy margines

Juniwersytet: Niezwykła geografia, niezwykła historia – spotkanie z Łukaszem Wierzbickim

sobota, 07 kwietnia 2018
Juniwersytet: Niezwykła geografia, niezwykła historia – spotkanie z Łukaszem Wierzbickim

7 kwietnia br. na wykładach Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego prowadzący zajęcia – pisarz i podróżnik z Poznania –  Łukasz Wierzbicki przekazał małym studentom bardzo ważną rzecz: trzeba robić w życiu to, co się kocha oraz to, co czyni nas szczęśliwymi. Żeby tego dokonać należy postawić sobie cel, a następnie uparcie i wytrwale do niego dążyć.

Łukasz Wierzbicki mając sześć lat postanowił zostać pisarzem i podróżnikiem. Osiągnął swój cel
i teraz sam poszukuje tematów i pisze o postaciach wyjątkowych, które wytrwale realizują swoje marzenia. Dzieki temu młodzi żacy mieli okazję wysłuchać historii bohaterów książek autora. Poznali przygody Kazimierza Nowaka, który osiemdziesiąt lat temu przemierzył na rowerze oraz konno Afrykę, Aleksandra Doby – siedemdziesięciolatka, który samodzielnie skonstruowanym kajakiem przepłynął Atlantyk czy Wojtka – niedźwiedzia, który zaprzyjaźnił się z żołnierzami z armii generała Andersa).

Historia i geografia przekazane młodemu odbiorcy w kontekście przygody stają się zdecydowanie bardziej pasjonujące, przystępne i zrozumiałe. Wartości takie jak: odwaga, wytrwałość, przyjaźń, życzliwość wobec drugiego człowieka, akceptacja inności a przede wszystkim wiara we własne możliwości zawarte w książkach Łukasza Wierzbickiego mówią same za siebie. Podobnie jak uczestnicy wykładów, słuchający prowadzącego z otwartymi buziami.

Jasielski Uniwersytet Dziecięcy to edukacyjny projekt realizowany przez Miasto Jasło w ramach Programu „Postaw na rodzinę”. Projekt współfinansowany jest ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w ramach programu "Postaw na rodzinę".